Ali BÜYÜKYILDIZ
Genel Müdür

1959 Safranbolu doğumlu , evli ve üç çocuk babasıdır. 1981 yılında  İSTANBUL YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAKİNA FAKÜLTESİ' nden mezun olmuştur.
          1981-83 yıllarında İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ İ.İ.E.de  Yönetim Organizasyon alanında LİSANS ÜSTÜ eğitim yapmıştır.
          Askerlik bitiminden sonra ALARKO-ALSİM SANAYİ TESİSLERİ A.Ş de 7 (yedi) yıl çalışmıştır.ALARKO ALSİM A.Ş 'de görev yaptığı süre içinde , Ülkemizin Sanayi ve Endüstriyel  alanında en büyük üç şantiyede çalışmıştır:
1.Şantiye ALSİM A.Ş TÜPRAŞ Orta Anadolu Rafinerisi Kuvvet Santrali ve Yardımcı Tesisleri Şantiyesinde  1984-1987 yıllarında Saha Mühendisi olarak çalışıp , Rafinerinin Precomissing - Commising  start-up çalışmalarını tamamlayarak bu şantiyede 3 yıl görev almıştır.
2.Şantiye ALSİM A.Ş TÜPRAŞ İzmir Aliağa Rafinerisi ,Rafineri Ham Petrol İşleme Fırınlarına Air Preheater Sistemlerinin  yapılması şantiyesinde 1987-1988  yıllarında montaj işlerinin bitiminden sonra start - up ve kesin hesap çalışmalarını yapmıştır.
3.Şantiye  ALSİM A.Ş 2. JET ANA ÜSSÜ  NATO EMF' nin jp.4 Yakıtı Pompalama ve Depolama Tesislerinin yapımında 1988-1990 yıllarında 2 yıl şantiye şefi olarak görev almıştır.
          Daha sonra İzmir'de Klima alanında üretim yapmakta olan MELTEM SOĞUTMA SAN. A.Ş' den aldığı teklif üzerine , burada 1990 yılında Üretim MÜDÜRÜ olarak göreve başlamıştır. Görev yaptığı süre içinde sırası ile önce Proje MÜDÜRÜ olarak atanmıştır. 2 yıl sonra da GENEL MÜDÜR Yardımcılığı (Teknik) görevine atanmıştır. 
        MELTEM SOĞUTMA SAN A.Ş ' deki 7 yıllık görevi süresince Klima Santralleri, Roof-Top Paket Klimalar, Soğutma - Chiller Grupları , Merkezi Sistem Klima Sistemleri, Tesisat - Taahhüt işleri ve Fan Coil Cihazlarının üretimi, projelendirilmesi ve ihracatı alanlarında başarılı çalışmalar yapmıştır. 
      14( Ondört ) yıllık profesyonel çalışmalarından sonra, Özel Çalışmaya karar vererek 1997 yılında KLİTERM MÜHENDİSLİK KLİMA SİSTEMLERİ, TESİSAT,İNŞAAT TURİZM SAN. Ve TİC LTD. ŞTİ' yi kurmuştur.
     ASHREA , MMO , Kültür Park Tenis Klübü , İzmir Bilimsel BRİÇ Spor Klübü Derneği üyesidir.